První plně odehraná sezóna mužského „B“ týmu, aneb hledání sestavy

První plně odehraná sezóna mužského „B“ týmu, aneb hledání sestavy

Sezóna 2021/2022 byla první celá odehrána od vytvoření mužského „B“ týmu, předchozí dvě sezóny se totiž kvůli pandemii covidu neodehrály. Rezerva SPV se celou sezónu potýkala s problémem nízkého počtu hráčů, nestálé sestavy a s tím spojené špatné výsledky. Jako úkaz stále se měnící sestavy hovoří už jen to, že pouze jediný hráč „B“ týmu odehrál všechny zápasy, a to Zbyněk Král. Zároveň každý zápas musela být sestava doplňována i juniory, ve většině zápasů byli alespoň 3. Také byla potřeba pomoc i od hráčů z „A“ týmů (většinou použiti oba hráči, někdy i 2+1), tak aby se alespoň odehrálo utkání či dalo pomýšlet alespoň na dvě pětky.

Již od začátku sezóny s minimální účastí na trénincích bylo zřejmé, že sezóna nebude příliš úspěšná. Což první turnaje hned dokázaly. Nejhorším turnajem z celé sezóny zcela jednoznačně byl třetí ligový turnaj v Chrudimi, kde jsme ve dvou zápasech prohráli velkým rozdílem (13:5 a 15:3). Po hře bez jakékoliv chuti vyhrát a zcela odevzdaných hráčských výkonech legenda klubu a momentální sekretář florbalového SPV Vojtěch Růžička na vždy ukončil svoji hráčskou kariéru se slovy: „Na tohle už nemám, abych tu ve svém věku jediný běhal a mlaďáci na mě koukali.“ – citace není doslovná, ale jeho florbalka (nebo alespoň to co z ní zbylo) po těchto zápasech mluvila za vše. Zároveň ale tento turnaj otevřel ostatním oči, zvýšila se účast a aktivita na trénincích a vypadalo, že hráči chtějí s výsledky něco dělat. Avšak účast na turnajích a stálé pětky pořád nebyly. Jediná alespoň částečná jistota býval vypůjčený útok z „A“ týmu Kubant, Kábele a Filipi, ten ale také nebýval na každém turnaji. Výkony se začaly zlepšovat, ale morálka byla stále špatná, aneb když tým prohrává o 2 góly je to již prohraný zápas. První vlaštovka přistála až 5.2., v té době v důležitém zápase v boji o předposlední místo proti FBK Piráti Chrudim (11:8). Poté do konce sezóny následovaly ještě 2 další výhry paradoxně zrovna v odložených utkání kvůli covidu.

Na konci sezóny se tedy mužský „B“ tým v Pardubické lize mužů nachází v tabulce na předposledním místě se ziskem 9 bodů a skórem -101. Doufám, že v další sezóně se nám povede přivést nové hráče a tím získáme alespoň stálejší sestavu. Díky tomu budeme moct pomýšlet na o hodně lepší výkony a s tím spojené lepší výsledky.

Komentář Zbyňka Krále jakožto jediného hráče, který odehrál celou sezónu: „Po horším začátku sezóny přišlo zlepšení v podobě tří výher nad hratelnějšími soupeři.“

Za zmínku stojí jistě i individuální výkony, a to 28 celkových bodů Radka Filipiho (11+17) či 19 vstřelených gólů Vojty Kubanta.

Individuální statistiky
Kanadské bodování: Radek Filipi 28 (24. celkově), Vojtěch Kubant 26, Roman Kábele 25
Střelci: Vojtěch Kubant 19 (18. celkově), Martin Pova 16, Roman Kábele 13
Asistence: Radek Filipi 17 (10. celkově), Roman Kábele 12, Luboš Drahozal 8
Brnkaři nejvíce výher: Marek Mrštík 2
Brankaři nejmenší průměr: Petr Šimon 7,71
NSA
Pardubický kraj
Město Pardubice
Pardubice VII
Florbal Obchod
Český florbal
ČASPV

© 2011 - 2020 Klub SPV Pardubice, z. s.