Klubový pingpongový turnaj

Klubový pingpongový turnaj

V neděli 20. února se v H-centru ve Starém Hradišti konal již 5. ročník Klubového pingpongového turnaje, kterého se mohou zúčastnit všichni členové týmu SPV Pardubice a jejich rodinní příslušníci. Letos se přihlásilo 12 soutěžících do mužské kategorie, dětská tentokrát nebyla otevřena. Tento rok se soutěž bohužel musela obejít bez žen, protože dvě přihlášené reprezentantky něžného pohlaví nakonec svou účast zrušily. O titul si to tak rozdali pouze muži.

Hráči byli rozlosováni do dvou skupin po šesti, z nichž postupovali čtyři nejlepší do čtvrtfinále a poslední dva z každé šestice bojovali o 9. až 12. místo. Hrálo se vždy na dva vítězné sety. Ve skupině A se představil do té doby trojnásobný vítěz soutěže Dominik Řezníček, který neměl konkurenci a suverénně prošel do vyřazovací fáze bez ztráty setu. Druhý skončil Vojtěch Růžička, jenž nestačil pouze na favorita, jinak porazil všechny ostatní soupeře. Do čtvrtfinále se ještě probojovali zástupci mladší generace Ondřej Loučka s Václavem Paulišem. Skupina B byla výkonnostně silnější. Jejím vítězem se stal Vojtěch Kubant, který v závěrečném souboji o první místo přehrál druhého Matěje Kourka 2:1 na sety. Postup slavili i debutanti Adam Heřmanský a Luboš Drahozal.

V soubojích o umístění byl nejlepší Petr Šimon, který zřejmě doplatil na těžký los. Po vypadnutí ze skupiny si totiž spravil chuť dvěma vítězstvími a obdržel nakonec 9. místo. Ve čtvrtfinále už hráči museli k výhře vybojovat tři sady. Nejrychlejší byl opět Dominik Řezníček, který smetl Drahozala poměrem 3:0. Stejným výsledkem si poradil i Kourek s Loučkou a Kubant s Paulišem. Semifinálové brány se zavřely sebevědomému Vojtěchu Růžičkovi, který i přes slibný a urputný výkon nedokázal porazit Adama Heřmanského, jemuž se dařilo lépe. Růžička svou prohru zřejmě neunesl a zbylé dvě utkání o umístění překvapivě ztratil, což ho sesunulo až na závěrečnou 8. příčku.

Spanilá jízda Dominika Řezníčka se nezastavila ani v semifinále, kde přehrál Matěje Kourka 3:1 na sety. Stejným rozdílem vyhrál v druhé semifinálové bitvě i Kubant nad Heřmanským a tak si vítězové obou skupin nakonec zahráli finále. To ovšem netrvalo příliš dlouho. Řezníček ukázal svou dominanci a zvítězil v osmém utkání za sebou. Kubantovi po prohře 0:3 zbyl pouhý druhý flek. Třetí místo vybojoval po výhře 3:0 nad Heřmanským Kourek.

V turnaji zvítězil po neděli čtyřnásobný šampion Dominik Řezníček, který má tak nakročeno stát se legendou soutěže. Za triumf si odnesl zasloužený diplom a odměnu. Ocenění byli i držitelé druhé a třetí příčky. Výhercům gratulujeme, soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se příští rok na další pingpongové střetnutí.

Pořadí na medailích:
1. místo - Dominik Řezníček
2. místo – Vojtěch Kubant
3. místo – Matěj Kourek
NSA
Pardubický kraj
Město Pardubice
Pardubice VII
Florbal Obchod
Český florbal

© 2011 - 2020 Klub SPV Pardubice, z. s.