Vašek Pauliš: Letos si slibujeme lepší výsledky

Vašek Pauliš: Letos si slibujeme lepší výsledky

Junioři získali před čtrnácti dny první výhru v nové sezóně. Po fantastickém obratu ve třetí třetině porazili Přelouč 7:6. Na začátku října si jejich kapitán odbyl premiéru v dresu mužského B-týmu. Proto jsme tedy našeho odchovance Václava (Vášu) Pauliše vyzpovídali.

Byl jsi zvolen kapitánem juniorů pro letošní sezónu. Je to pro Tebe nová role? Je to náročná funkce?

Není to pro mě nic těžkého. Společně s Ondrou Jáklem jsme v týmu nejstarší, a tak je pro mě přirozené ho vést.

Loňská sezóna byla první juniorská, kterou jsi odehrál celou, protože ta předchozí byla zkrácena covidem. Jak ji hodnotíš?

Loňská sezóna nebyla úplně povedená. Získali jsme pouze 4 body za jednu výhru a jednu remízu. Od letoška si slibujeme mnohem větší úspěch.

A s jakým cílem konkrétně vstupujete do letošního ročníku?

Na začátku sezóny jsme si dali cíl zisk 20 bodů. S tou konkurencí si myslím, že to je možné. Na druhém turnaji jsme vybojovali první 3 body, takže bych řekl, že náš tým je schopen toho dosáhnout a umístit se tak na 4. nebo 5. místě.

Jak jsi zmiňoval, na vašem druhém ligovém turnaji jste získali první výhru. V loňské sezóně se Vám to podařilo až v jejím závěru. Jak hodnotíš ten zápas s Přeloučí, který jste dokázali otočit?

Tak ze začátku se utkání pro nás nevyvíjelo příznivě, protože jsme prohrávali už 4:1. My jsme se ale dokázali vrátit do zápasu a udělat z toho drama. Bylo to víceméně vyrovnané. Určitě nás ta otočka povzbudí. A oproti minulému ročníku je to posun. Samozřejmě 3 body takhle v úvodu jsou příjemné a slibujeme si od letoška mnohem víc takových zápasů.

Takže si myslíš, že to vítězství Vás může nakopnout k dalším takovým výkonům?

Určitě. V naší lize jsou týmy na podobné úrovni jako my, až asi na Jičín a hradecké béčko, tím pádem budeme mít motivaci je porazit. Navíc jsme si dokázali, že můžeme hrát dobře i proti těžšímu soupeři (Hradec Králové B).

Tým se hodně proměnil. Odešly ročníky 2003, naopak přišli hráči narozeni v roce 2007. Je to změna k lepšímu nebo k horšímu?

Není to změna ani k horšímu, ani k lepšímu. Z těch mladších ročníků k nám určitě přišli kvalitní hráči, kteří nám jistě pomůžou k dosažení dalších skvělých výsledků.

Obraťme list. 8. října jsi odehrál první zápasy za muže. Nastoupil jsi za naše béčko. Jak to hodnotíš?

Co se týče tempa hry, bylo to určitě náročnější než juniorská soutěž, ale po pár střídáních jsem se do toho dostal a myslím si, že nám to s Gepardem (Dominikem Řezníčkem) v obraně docela šlo.

Jsi tedy spokojený se svým výkonem?

Tak z pohledu kanadského bodování spokojený nejsem, ale z hlediska týmové hry jsem spokojený. I přes ty dvě prohry jsem si to užil a jsem rád za šanci, kterou jsem dostal.

Díky za rozhovor a přeji Ti hodně štěstí v letošní sezóně.

Taky děkuji.

NSA
Pardubický kraj
Město Pardubice
Pardubice VII
Florbal Obchod
Český florbal
ČASPV

© 2011 - 2020 Klub SPV Pardubice, z. s.