Sezona zahájena

Sezona zahájena

Téměř všechny kategorie již zahájily svoji zápasovou sezonu. Jediní, kteří na svůj první zápas zatím čekají, jsou elévci, které čeká turnaj až v sobotu 16. října.

Sezonu začalo první áčko, které poprvé v klubové historii nastupuje v regionální lize. V rámci přípravy odehráli naši kluci několik přátelských utkání se střídavými úspěchy a neúspěchy. Před prvním zápasem tak panovalo napětí, jak v konkurenci týmů z Královehradeckého a Pardubického kraje obstojíme. Hned první zápas čekal naše hráče v hale v nedaleké Chrudimi tým náchodského béčka posilněný o množství hráčů z Národní ligy a nejvyšší soutěže juniorů. Soupeř ukázal své kvality, a první zápas tak náš tým nebodoval. To v druhém zápase proti domácím Pirátům jsme od první třetiny vedli, postupně zvyšovali náskok a zápas dotáhli do vítězného konce. První 3 body v regionální lize tak již máme na svém kontě.

Béčko odjelo o týden později do Holic, kde je čekal domácí tým a béčko Letohradu. V poslepované sestavě jsme bohužel na body nedosáhli, nicméně ani v jednom zápase jsme si nenechali soupeře příliš brankově utéct.

Junioři na turnaji ve Dvoře Králové odehráli dva úplně rozdílné zápasy. V prvním zápase jsme narazili na velmi kvalitní tým Litomyšle, kterému jsme se naprostou většinu zápasu pouze bránili. Soupeř tak zápas ovládl velkým náskokem. Proti Haze jsme začali mnohem lépe a na začátku zápasu jsme na hřišti, i přes věkovou nevyrovnanost, nad soupeřem dominovali. Dvě třetiny bylo skóre vyrovnané, postupně však dominanci získával na hřišti soupeř. Ve třetí třetině jsme pak odpadli a soupeř zápas zkušeně ovládl.

Starší žáci začínali sezonu domácím turnajem 7. koše. V prvním zápase si poradili s Hlinskem, radost nám však v zápětí zkazil Chlumec, který naopak porazil nás. V posledním zápase čekal naše hráče Jičín, soupeře jsme na začátku podcenili a ten nám nastřílel několik branek. Kluci se však semkli a zápas v druhé polovině otočili a dotáhli do jednobrankového vítězství. Na turnaji jsme tak obsadili druhé místo, které nakonec znamená postup do 6. koše.

Další turnaje se hrají již tento víkend, nezapomeňte tak našim hráčům fandit. Zároveň do našich týmů starších žáků a elévů stále nabíráme nové hráče, a tak neváhejte a přijďte si k nám florbal nezávazně vyzkoušet.

NSA
Pardubický kraj
Město Pardubice
Pardubice VII
Florbal Obchod
Český florbal

© 2011 - 2020 Klub SPV Pardubice, z. s.