Nováček z SPV zatím na senzačním 2. místě Regionální ligy!

Nováček z SPV zatím na senzačním 2. místě Regionální ligy!

SPV Slovan Pardubice se představil poprvé na kolbištích Regionální ligy a pro mnoho hráčů byla tato ligová úroveň premiérou. I když věkový průměr týmu atakuje 30+, dokázali bojovníci z SPV vybojovat v 1. polovině sezony mnoho skvělých vítězství a zaslouženě si tak užívají výsluní medailových příček ve velmi vyrovnané lize.

Úvodní zápas nové sezóny však vypadal úplně jinak. Proti Náchodu (1:8), který nastoupil doplněný o hráče z Národní ligy, bylo SPV v totální defenzívě a výsledek byl ještě milosrdný. Kluci se však rychle oklepali a favorizovanou Chrudim ve druhém kole vypráskali na domácím hřišti 8:2! Tím byl špatný vstup do sezóny zapomenut.

Na dalším turnaji v Pardubicích mělo SPV na lopatkách další favorizovaný celek, Vrchlabí. Ještě 7 minut před koncem drželo SPV nadějný náskok 7:3! Škoda, utkání skončilo remízou (7:7) a zde přišla ztráta prvních domácích bodů. Opět se ale podařilo zvednout hlavu a vybojovat senzační vítězství nad U50 (3:2), na jehož soupisce bylo nemálo bývalých extraligových hráčů! Skalp takového soupeře byl velkou motivací do dalších bojů.

Třetí turnaj se nám však nepovedl. První (a doposud jediné) nulové kolo nám v univerzitní hale v Pardubicích připravili Titáni a Vysoké Mýto B. S Titány to byla dlouho vyrovnaná bitva, kterou na svou stranu (bohužel) překlopili Titáni 2 minuty před koncem (5:7) šťastnou dorážkou. Proti Mýtu B, které přivezlo do Pardubic i hráče z Divize, se SPV nedokázalo prosadit téměř vůbec a běhaví mladíci v jeho řadách nám zatápěli po celých 45 min (2:5).

Ve Skutči nás poté čekal papírový outsider z České Skalice a domácí velmi silný tým. Se Skalicí si A-tým poradil hladce 8:3 a kaňkou na předvedené hře byly jen dva góly z trestných střílení, protože Skalice neměla prakticky žádnou větší vyloženou šanci. Mnohem silnější soupeř pak byla Skuteč. Ještě 10 minut před koncem byl stav téměř vyrovnaný 4:5! Nebyli jsme lepším týmem, to je nutné podotknout! Skuteč hrála do těla a hodně napadala, což nám v daný moment vůbec nevyhovovalo. Závěr jsme nezvládli, a ještě do prázdné branky inkasovali na 4:7. Tento zápas byl hratelnější než ztráta proti V. Mýtu B, ale Skuteč měla daleko více sil a větší tah na branku.

Po dvou turnajích, které nebyly stoprocentní, jsme hráli velmi důležitý turnaj v Pardubicích. Úvodní východočeské derby proti Hradci B jsme odehráli parádně a po hodně dominantním výkonu jsme vyhráli 9:2. Nutno podotknout, že to bylo dané i složením obrany Hradce, která věkovým průměrem atakovala 40 let. Druhý zápas proti Přelouči již byl hodně vyrovnaný. Přelouč postrádala svého nejlepšího brankáře, který skončil po předchozím zápase na pohotovosti. Díky tomu jsme se s Přeloučí přetahovali o vedení, které se na začátku 3. třetiny překlopilo na naši stranu, po neuvěřitelném sólu kapitána SPV Michala Talacka! 6b do tabulky a SPV opět stoupalo vzhůru.

Poslední předvánoční turnaj v Mýtě uzavíral polovinu soutěže. Čekaly nás dvě odvety. Proti Titánům, kde jsme chtěli odčinit předchozí smolnou porážku a proti Hradci, který si na nás brousil zuby po předchozím debaklu. Proti Titánům se nám povedla neskutečně 1. třetina, poté i start druhé. Za stavu 6:1 se už zápas víceméně dohrával. Výsledek 7:3 nám udělal ohromnou radost a konkurenta v tabulce jsme dokázali tak nechat za sebou. Proti Hradci jsme se už všichni viděli doma se stavem 10:0 na světelné tabuli a v 8. minutě za stavu 2:0 od toho nebylo daleko. Hradec se ale kousnul a dokázal zápas zdramatizovat, a ještě necelou minutu před koncem svítilo na tabuli skóre 4:4! Smolná ruka hostujícího Kloučka a proměněná přesilovka znamenala pro SPV další 3 body do tabulky! Neskutečný závěr utkání. A sladká tečka za polovinou sezóny.

Tým tak ukončil rok s bilancí 7-1-3, kdy remíza s Vrchlabím je rozhodně ztrátou 2 bodů. Na Náchod a V. Mýto jsme neměli. Před sezónou jsme takto skvělý start rozhodně neočekávali! Tým nestřílí tolik gólů, jak by bylo potřeba, průměr 5.4 není nejhorší, ale je potřeba na tomto zapracovat. V novém roce nás čeká velmi důležitý dvojzápas s Dvorem Králové, odveta s většinou horní části tabulky, a tak je možné narovinu říct, že "ty lehčí" zápasy jsou nyní za námi, a to těžší nás teprve čeká. Můžeme se také těšit na oba duely s Hagou!

Nejlepší hráči v bodování (v závorce pořadí v lize): Martin Pova (5. místo, 24 bodů), Michal Talacko (19. místo, 17 bodů)
Nejlepší střelec: Martin Pova (2. místo, 21 gólů), Michal Talacko (27. místo, 7 gólů), Dominik Čech (37. místo, 6 gólů)
Nejlepší nahrávač: Michal Talacko (8. místo, 10 asistencí)
Úspěšnost přesilovek: 38.46 % (4. místo)
NSA
Pardubický kraj
Město Pardubice
Pardubice VII
Florbal Obchod
Český florbal

© 2011 - 2020 Klub SPV Pardubice, z. s.